Gearinger, Jacobson, Rzempoluch Headline All-CC Team


Dylan Gearinger, Haverford

 


Zach Jacobson, Johns Hopkins

 


Kacper Rzempoluch, Dickinson

 

FIRST TEAM

Tawfiq Abdul-Karim, Gettysburg, Sr., 100, 200, Washington D.C. / Woodberry Forest (Va.)

Zach Shelley, Johns Hopkins, Sr., 400, 4x400, Glen Rock, Pa. / Susquehannock

Liam Lynch, Haverford, Jr., 800, Albany, N.Y. / Doane Stuart School

Greg Morgan, Haverford, Jr., 1500, Hollidaysburg, Pa. / Episcopal

Dylan Gearinger, Haverford, Jr., 5000, 10000, Berwick, Pa. / Berwick Area

Charlie Guan, Johns Hopkins, So., 110 Hurdles, Herndon, Va. / Thomas Jefferson HS for Science and Technology

Grant Mosser, Johns Hopkins, Jr., 400 Hurdles, Lakeville, Minn. / Lakeville South

Graham Peet, Haverford, Jr., 3000 Steeplechase, Vashon, Wash. / The Northwest School

Ian Imery, Johns Hopkins, Fr., 4x100, Shelton, Conn. / Fairfield Prep

Alexander Mollick, Johns Hopkins, Jr., 4x100, Lansdale, Pa. / Springside Chestnut Hill Academy

Eric Alimena, Johns Hopkins, Jr., 4x100, Eastchester, N.Y. / Fordham Prep

Ilan Rich, Johns Hopkins, Sr., 4x100, Providence, R.I. / Classical High School

Jack Armand, Johns Hopkins, So., 4x400, Glen Mills, Pa. / Garnet Valley

Colton Takata, Johns Hopkins, Sr., 4x400, Wilmington, Del. / Archmere Academy

Giacomo Taylor, Johns Hopkins, Jr., 4x400, New York, N.Y. / Trinity School

Billy Dougherty, Dickinson, Sr., 4x800, Mt. Lebanon, Pa. / Mt. Lebanon

Thomas Riordan, Dickinson, So., 4x800, Campbell, S.C. / Landrum

Bryce Descavish, Dickinson, So., 4x800, Ebensburg, Pa. / Central Cambria

Eric Herrmann, Dickinson, Jr., 4x800, Saint James, N.Y. / Smithtown

Daniel Belkin, Swarthmore, Jr., High Jump, Triple Jump, Florence, Mass. / Northampton

Kacper Rzempoluch, Dickinson, Fr., Pole Vault, Princeton, N.J. / West Windsor Plainsboro North

Matthew Su, Johns Hopkins, So., Long Jump, Jericho, N.Y. / Jericho Senior

Logan Lewis, Franklin & Marshall, Sr., Shot Put, Sidney, Neb. / Sidney

Zach Jacobson, Johns Hopkins, Sr., Discus, Hammer, Shoreline, Wash. / King's

Alex Mitton, Muhlenberg, Sr., Javelin, Allentown, Pa. / Parkland

Matt Fischetti, Johns Hopkins, Sr., Decathlon, Groton, Mass. / Phillips Academy Andover

 

Track Performer of the Year – Dylan Gearinger, Jr., Haverford

Field Performer of the Year – Zach Jacobson, Sr., Johns Hopkins

Rookie Performer of the Year – Kacper Rzempoluch, Fr., Dickinson

Coach of the Year – Pete Carroll, Swarthmore

 

SECOND TEAM

Matthew Su, Johns Hopkins, So., 100, 110 Hurdles, Jericho, N.Y. / Jericho Senior

Alexander Mollick, Johns Hopkins, Jr., 200, Lansdale, Pa. / Springside Chestnut Hill Academy

Andre Kelly, Ursinus, So., 400, Radnor, Pa. / Radnor

Brandon Fielder, Johns Hopkins, Sr., 800, Austin, Texas / Stephen F. Austin

Eric Herrmann, Dickinson, Jr., 1500, Saint James, N.Y. / Smithtown

Henry Woods, Haverford, Sr., 5000, New York, N.Y. / Dalton School

Ryan Herlihy, Haverford, Jr., 10000, Dennisville, N.J. / Middle Township

Zach Shelley, Johns Hopkins, Sr., 400 Hurdles, Glen Rock, Pa. / Susquehannock

James Stadler, Haverford, Sr., 3000 Steeplechase, Belmont, Mass. / Belmont

John Kovacs, Gettysburg, Fr., 4x100, New Providence, N.J. / New Providence

Dylan O'neil, Gettysburg, So., 4x100, Brownstown, Pa. / Conestoga Valley

Ryan Thompson, Gettysburg, Sr., 4x100, Oakland, N.J. / Indian Hills

Tawfiq Abdul-Karim, Gettysburg, Sr., 4x100, Washington D.C. / Woodberry Forest (Va.)

Gene Perry, Haverford, Fr., 4x400, Stratford, Conn. / The Masters School (N.Y.)

Tyler Fong, Haverford, Sr., 4x400, San Marino, Calif. / Flintridge Prep

Scott Pollara, Haverford, Jr., 4x400, Hingham, Mass. / Hingham

Liam Lynch, Haverford, Jr., 4x400, Albany, N.Y. / Doane Stuart School

Alex Robey, Swarthmore, Sr., 4x800, New Canaan, Conn. / New Canaan

Frank Kenny, Swarthmore, So., 4x800, Charlotte, N.C. / N.C. School of Science and Math

Kevin Hudson, Swarthmore, Fr., 4x800, Plainsboro, N.J. / West Windsor Plainsboro South

Benjamin Warren, Swarthmore, Jr., 4x800, Georgetown, Texas / St. Stephen's Episcopal

Jack Brower, Haverford, Jr., High Jump, Dewitt, N.Y. / Christian Brothers Academy

Adam Gamber, Dickinson, So., Pole Vault, Greensburg, Pa. / Hempfield

Benjamin Hejna, Swarthmore, Jr., Long Jump, Triple Jump, Batavia, Ill. / Batavia

Devin Glasson, Dickinson, Sr., Shot Put, Hammer, Canton, Conn. / Canton

Taylor Wagner, Mcdaniel, So., Discus, Dunkirk, Md. / Northern

Tanner Erisman, Franklin & Marshall, Jr., Javelin, Washington Boro, Pa. / Penn Manor

Thomas Clark, Gettysburg, Sr., Decathlon, Belle Harbor, N.Y. / Poly Prep

 

HONORABLE MENTION

Alexander Mollick, Johns Hopkins, Jr., 100, Lansdale, Pa. / Springside Chestnut Hill Academy

Eric Alimena, Johns Hopkins, Jr., 200, Eastchester, N.Y. / Fordham Prep

Alex Panagakos, Mcdaniel, Sr., 400, Hampstead, Md. / North Carroll

Matthew Robinson, Gettysburg, Jr., 800, Taneytown, Md. / Pinkerton Academy (N.H.)

Corey Mullins, Muhlenberg, Jr., 1500, Danbury, Conn. / Danbury

Graham Peet, Haverford, Jr., 5000, Vashon, Wash. / The Northwest School

Louis Levine, Johns Hopkins, Sr., 10000, Frederick, Md. / Governor Thomas Johnson

Matthew Simmers, Gettysburg, Fr., 110 Hurdles, Franklin Lakes, N.J. / Indian Hills

Kem Montina, Muhlenberg, So., 400 Hurdles, Hamilton, N.J. / Nottingham

Marshall Demaree, Johns Hopkins, Sr., 3000 Steeplechase, Marriotsville, Md. / River Hill

Grant Mosser, Johns Hopkins, Jr., High Jump, Decathlon, Lakeville, Minn. / Lakeville South

Alex Flowers, Swarthmore, Fr., Pole Vault, Petersburg, N.Y. Berlin

Charlie Guan, Johns Hopkins, So., Long Jump, Herndon, Va. / Thomas Jefferson HS for Science and Technology

Patrick Smith, Mcdaniel, Fr., Triple Jump, Frederick, Md. / Gov. Thomas Johnson

Billy Emerson, Mcdaniel, Jr., Shot Put, Germantown, Md. / Watkins Mill

Andrew Jansen, Swarthmore, Sr., Discus, New York, N.Y. / Friends Seminary

Logan Lewis, Franklin & Marshall, Sr., Hammer, Sidney, Neb. / Sidney

Connor Lent, Ursinus, Sr., Javelin, Lancaster, Pa. / Lancaster Catholic

 

SPORTSMANSHIP TEAM

Devin Glasson, Dickinson, Sr., Canton Conn. / Canton

Nick Salatino, Franklin & Marshall, Sr., Parkton, Md. / Hereford

Robert Weisensee, Gettysburg, Sr., Clark, N.J. / Arthur L. Johnson

Tyler Fong, Haverford, Sr., San Marino, Calif. / Flintridge Prep

Giacaomo Taylor, Johns Hopkins, Jr., New York, N.Y. / Trinity School

Billy Emerson, McDaniel, Jr., Germantown, Md. / Watkins Mill

Stuart Bibeau, Muhlenberg, Jr., Phillipsburg, N.J. / Phillipsburg

Alex Robey, Swarthmore, Sr., New Canaan, Conn. / New Canaan

John DeLia, Ursinus, So., West Deptford, N.J. / West Deptford